Hegesztőszimulátor

Soldamatic hegesztőszimulátor

Soldamatic hegesztőszimulátor - hegesztőszimulátor


Soldamatic hegesztőszimulátor

Hegesztés oktató szimulátorok a teljesség igényével.

Mostantól HD képminőségű maszk a tökéletes képminőségért minden szimulátorban!

Nemzetközi hegesztőképzésen mért és ellenőrzött adatok szerint:

56%-kal kevesebb tanműhelyi hegesztés valódi hegesztéssel!

68%-kal kevesebb tanműhelyi, leginkább kopó-fogyó anyagköltség!

35%-kal több sikeres vizsga.

A Soldamatichegesztésoktató szimulátorok egyedülálló technológiájuknak köszönhetően soha nem látott mértékben valóság közelbe hozzák a virtuális hegesztést és a valóságot.

Kiterjesztett valósággal működő szimulátoraink oly módon segítik a hegesztő tanulók első lépéseit a szakma elsajátításában, hogy minden tanulónak képessége és tanulási sebessége alapján határozzák meg az elsajátítandó feladatokat, lépésről lépésre. Így modul rendszerűen halad a tanuló, és visszajelzést kap haladásáról az oktató is.

A visszajelzés nem csak valós időben történik, az oktató akár távoli gépen keresztül is, akármely későbbi időpontban visszanézheti a diák bármely munkáját. Ha beállítják a megfelelő paramétereket, a gép, figyelve a tanuló munkaminőségét, eldönti, hogy kiosztja neki a következő feladatot, vagy tovább gyakoroltatja a tanulóval az eddigi munkát, mindaddig, amíg el nem éri a megfelelő minőséget a tanuló, vagy amíg az oktató nem avatkozik közbe. Esetleg az oktató visszajelzést kap, ha a tanuló elakadt valamely feladatnál,és itt kiemelten foglalkozhat a hiba elhárításával. Így nem kell mindenkit ellenőrizni, mindenkivel foglalkozni.

A Soldamatic oktatórendszer elvégzi az előszűrést. A Soldamatic szimulátor felépítésénél mi a hegesztésből és a hegesztő berendezésekből indultunk ki, bár ez elég szokatlan megoldásnak számított. Valódi hegesztő munkakábeleket, csatlakozásokat, fejpajzsot, elektródafogót használnak tanulóink, és a pajzson kinézve hegesztés közben valóságosnak tűnő hegesztést látnak, annak minden tulajdonságával és hibájával.

Mi nem várjuk el tanulóinktól, hogy megtanuljanak egy teljesen valóságidegen eszközzel dolgozni olyan optikai jelzések és valóságidegen környezetben, amiből az információk töredékét tudják majd hasznosítani, amikor valódi hegesztést kell produkálniuk. Nincs mesterséges környezet és virtuális munkadarab.

Valódi kézzelfogható munkadarabokon tanulhat a tanuló érezve a valódi munkakábel súlyát és tehetetlenségét, valóban elsötétül a maszk, amikor a hegesztési folyamat elkezdődik, és a szakszerűtlen metódusok pont olyan hibákat okoznak látványban, mint a valóságban (fröcsögés és egyéb varrathibák).

A valósághű hegesztési hangok is segítik a tanulót.

Természetesen ezenkívül a tanulást segítő segédjelek is maximális skálázhatósággal jelen vannak az oktatásban, melyek közül az oktató aktiválhatja valamennyit, vagy csak azokat, amikre az adott feladatban koncentrálni kell a tanulónak.

Munkadarabok: 6 munkadarab 5 fizikai munkadarabon

Minden munkadarab tetszőleges irányban, akár fejjel lefelé is használható. Természetesen ez befolyásolja az olvadék folyását és a többi hegesztési körülményt is.

1 alapgyakorláshoz “hernyóvarratok” létrehozásához, így kezdi mindenki.

Amikor már egyenes és szép varratokat tud produkálni a tanuló, továbbléphet.

2 V gyökvarrat. Két lemez egyesítése

3 Lapvarrat két lemez átlapolt egyesítése.

4 T varrat derékszögben találkozó lemezek sarokvarrata.

5 cső lap sarokvarrat. Ez már nehezebb munkadarab, mert itt valóban hajlik a cső felülete, és valóban forgatni kell a csövet, hogy hozzáférjünk a másik oldalához is.

6 cső v gyökvarrat. Itt csövet toldunk, akár függőleges, akár vízszintes irányban.

Minden munkadarab valódi fém felületűnek látszik a tanuló számára, minden varrat valódi hegesztett varratnak látszik a tanuló számára.

A hegesztés utáni szemrevételezés már önmagában is megmutatja a minőséget, és feltárja a hegesztés során elkövetett hibákat, a maguk valóságában.

Minden munkadarab több vastagságban is elérhető, természetesen a megadott vastagsághoz kell pálcát, ampert, voltot választani.

Minden munkadarab szénacél, de igény esetén más anyag is elérhető. (A munkadarabok valójában kék műanyagból piktogramokkal készülnek, de a hegesztés során a kiválasztott anyagnak látszanak.)

A munkadarabok megfogásához és különböző szögben, fejfeletti hegesztéshez pozicionálásához elérhető hegesztő állvány is.

Hegesztési típusok:

A készülék 4 hegesztési típust 3 féle munkakábellel tud produkálni.

1. AVI hegesztés: standard AVI kábellel, állítható minden paraméter, mint a valódi hegesztés folyamán, kiválasztott elektróda típus, elektróda előtolás sebessége és vastagsága, védőgáz fajtája, mennyisége, volt, amper. Ha ezek nem felelnek meg a kiválasztott munkadarab vastagságnak, akkor a produkált hibák pont olyanok lesznek, mint a valóságban.

2. TIG hegesztés: TIG pisztollyal, és hozaganyaggal, a látszó elektromos ívbe mártott hozaganyag megolvad, és a munkadarabra folyik, szintén állítható minden paraméter, mint a valóságban, egy kivétellel: a hozaganyag nem fogy el.

3. Bevonatos elektróda: Ez egy hagyományos elektróda befogóból áll, ami motorizálva van. Az elektródát annak elfogyásának függvényében hátrahúzza, ezzel elérve azt a hatást, amit a valódi hegesztés során elfogyó elektróda rövidülése okoz a hegesztő munkásnak. Két féle ívhúzási opció is aktiválható, a koppintással és az elhúzással indított ív. Kezdőknél ezek, mint az elektródafogyás akár ki is kapcsolhatóak.

4. hegesztési típus a portöltetű elektródával hegesztés. Természetesen itt is minden paraméter állítható.

Az AC-DC+DC kapcsoló külön helyet kapott. A Volt Amper kapcsolók közül az Amper kombinált kapcsoló, mert az elektróda előtolási sebességet is ezzel állítjuk.

A szimulátor fajtái:

3 fajta érhető el belőlük.

Light: ez egy egyszerűbb, kevesebb funkciót tartalmazó modell, kiegészítőkkel és szoftverfrissítéssel teljesértékűvé tehető.

Standalone, szimulátor, ez az önmagában teljesértékű eszköz tartalmazza az összes funkciót és tudást.

Osztályterem verzió: Ezek a szimulátorok egy szerverrel vannak folyamatos kapcsolatban, a hálózat bármely gépére belépett diák a saját feladatait látja és folytathatja. Az oktató egy helyről kezeli és menedzseli valamennyi tanuló munkáját, nem számít, ki melyik gépnél van.

Diagnosztikai Modul.

A feladatot teljes egészében rögzíti, azt visszajátszhatóvá teszi, mely, mint egy videó, tetszőlegesen megtekinthető, választható sebességgel, pozícióból és közelítésben. Akár az elektróda végénél is figyelhetjük, hogy az olvadék hogyan képez varratot.

A hegesztési aspektusokhoz mindhez diagrammal jelöli annak minőségét. A diagram azonos pontja a varrat azonos pontja felett helyezkedik el, így a hiba nagyságát a diagramról, az eredményét a varrat látványával tudja összevetni a tanuló.

Ezek a diagramok utólag bármikor ki-be kapcsolhatóak diagnosztikán. Összesített és részeredményeik a jóság százalékában azonnal megjelennek. Jelölve van még a teljes feladat elvégzésének ideje és az effektív varratképzési idő is.

Mivel az elmentett diagnosztika munkadarabnak néz ki, a gép vizsga üzemmódban automatikusan letárolja a diagnosztikát (nem lehet ismételni a feladatot, vagy nem kérni a kielemzést). És az így készült munkadarab bármikor “elővehető”, körbeforgatható, megnézhető, az egész folyamattal, vagy anélkül. Gyakorlatilag van a kezünkben egy virtuális vizsgaremek.

Hegesztést segítő piktogramok.

Az oktató nem ügyelhet folyamatosan mindenki kéztartására és állhat egyszerre minden tanuló felett, de a gép igen!

Miután kiválasztottuk a munkadarabot, anyagát, vastagságát, és a hozaganyag, vagy pálca anyagát és vastagságát, be kell állítanunk az áramerősséget és feszültséget, valamint az elektróda továbbítás sebességét és védőgáz mennyiségét (ha van). Ha az oktató engedte a gép itt már segít, segíti a helyes tartományban zöld jelzéssel, hogy milyen értékre állítsa a tanuló a paramétert.

A lényeges segítség mégis a munka megkezdésekor történik, mert az alábbi segítő paraméterekből bármelyiket, vagy mindet aktívvá teheti az oktató a diák számára.

1. varrathúzás sebessége: a varrat két oldalán két kék kis marker halad a javasolt sebességgel.

2. csúcstávolság: Az ideális távolságot egy mozgó csúszka jelöli, mely a megfelelő távolságtartás esetén zöld mezőben van, közelebb és távolabb piros mezőbe szalad, az eltérés irányát is jelölve.

3. továbbítási szög: ezt zöld és piros irányjelzések jelölik, hogy visszataláljon helyes szögbe a tanuló.

4. beesési szög: ezt zöld és piros irányjelzések jelölik, hogy visszataláljon helyes szögbe a tanuló 5

, Fejtartás: A gép javasolja, hogy milyen távolról és milyen szögben tartsa a diák a fejét a munka közben. Az így kialakított helyes fejtartás hozzájárul nem csak a hegesztés jobb minőségéhez, de később az egészséges testtartás megőrzéséhez, kevésbé fárasztó munkavégzéshez is.

Tanár modul: Ez a modul a szimulátor funkcióinak közel felét adja, szakszerű használatával az oktató rengeteg munkát levehet saját válláról és automatizálhat, mindezt úgy, hogy nem kell kompromisszumokat hoznia.

Rövid tőmondatokban mutatnám itt be.

Virtuális osztályterem és napló

Feladatok és tanrend tervező kisosztó és nyilvántartó rendszer.

Elméleti feladatok és tervező kisosztó és nyilvántartó rendszer.

Elméleti és gyakorlati vizsgáztató modul feladatokkal, feladatlapokkal.

Elméleti és gyakorlati tapasztalatok, feladatok, teljes tanrendek megosztása másokkal (az egész világon) és egymás munkájának felhasználása, továbbfejlesztése, és újra megosztása oktatók között, földrajzi korlátok nélkül.

Elméleti feladatoknál a nyelvi korlátok azért adottak.

Munkadarabok tárolása minden diák saját “fiókjában”, elvégzett feladatok törlése, ellenőrzése.

A speciális hegesztési metódusok beállítása speciális hegesztési feladatokhoz itt történik meg.

Varratsorrend többrétegű varratoknál.

Alapértékek testreszabása az oktató igényei szerint.

A gép alapvetően be van állítva a szerintünk megfelelő paramétereket tekintve konstansnak. Sebesség, csúcstávolság, munkaszög, stb.

Amennyiben az alapértékek az oktató szerint nem megfelelőek, megadhatja a feladatokhoz saját értékeit, így a gép úgy tanítja a tanulót, ahogy az oktató is tenné.

A Soldamatic kiterjesztett valósággal működő hegesztés oktató szimulátor a hozzá járó szoftverezés kihasználásával olyan újszerű megoldás, amely gyökeresen átalakította a szimulátorpiacot. Pánikszerű fejlesztésre és árrésük csökkentésére késztetve a többi piaci szereplőt.

Jelenleg műszaki előnyeink nagyok, de a fejlődés itt nem áll meg.

Szimulátoraink minden bekapcsoláskor az internetre kapcsolódva keresik az új szoftverfrissítést, funkcióbővítést a Soldamatic szerverén, az új és tesztelt fejlesztéseket. Nemsokára jön a 3.0szoftververzió, rengeteg változással, újdonsággal, mely ingyenesen és automatikusan elérhető minden felhasználó számára.

A Soldamatic szimulátor csupán 7 éve mutatkozott be a magyar piacon.

Azóta közel 20 szimulátorunkon oktatnak a hazai iskolák.

Büszkék vagyunk szimulátorunkra, igény esetén bárkinek bemutatjuk miért is tartjuk a legjobb hegesztésoktató megoldásnak.

Az aktuális szoftververziók és hozzá kapcsolódó írott anyagok szoftverleírások, kézikönyvek mind elérhetők magyar nyelven. Jelen pillanatban már fordítjuk a következő verzió nyelvi fájljait.



Forduljon szakértőinkhez bizalommal:

+36-30-206-7994



Elérhetőségeink

Kapcsolat